22 Ocak 2022, Cumartesi    |    Foto Galeri   |    Video Galeri
Son Dakika

Suudi Arabistan tüm ülkelerden direkt girişleri açıyor

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, "Krallığa girişte bir doz aşı alan ve ek olarak 3 günlük karantina şartı ile 4 Aralık 2021 saat 01.00'den itibaren tüm ülkelerden doğrudan girişlere izin verdiğini duyurdu.
27.11.2021

Ortadoğu Turizm 

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, bazı ülkelerden Krallığa doğrudan girişin geçici olarak askıya alınmasına ilişkin olarak daha önce yapılan duyurulara atıfta bulunulduğunu belirterek; mevcut uygulamada yasaklı ülkelerde bulunanların girişten önce 14 gün yasaklı listede olmayan bir ülkede kalması gereken durumun böylelikle kaldırıldığı belirtildi. 

Bakanlık, epidemiyolojik durumun yerel ve küresel olarak sürekli takibine ve Krallık'taki yetkili sağlık yetkililerinin Corona pandemisindeki gelişmelere ve bir dizi epidemiyolojik durumun istikrarının boyutuna ilişkin neler dile getirdiklerine dayanarak söyledi. 

İçişleri Bakanlığı, "Krallık içinde bir doz aşı alan herkesin, 4 Aralık 2021 Cumartesi günü saat 01.00'den (29-04-1443) itibaren tüm ülkelerden doğrudan girişine izin verilmesine karar verildiğini ve ek olarak 3 gün süreyle karantina işlemleri uygulanacağını” belirtti. 

Bakanlık, küresel epidemiyolojik durumdaki gelişmelere göre, tüm prosedürlerin ve önlemlerin Krallık'taki yetkili sağlık otoriteleri tarafından sürekli değerlendirmeye tabi olduğunu açıklayarak, onaylanmış tüm ihtiyati ve önleyici tedbirlerin uygulanmasına bağlı kalmanın önemini vurguladı.

 Yorum Yaz
UYARI: Hakaret, küfür, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. * Yorumlar ile ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.