22 Ocak 2022, Cumartesi    |    Foto Galeri   |    Video Galeri
Son Dakika

Psikoteknik Belgesi olmayanlara büyük cezalar geliyor

30 Haziran 2021 tarihinden itibaren ticari araç sürücülerinin Psikoteknik Belgesi alması zorunlu hale getirildi.
22.06.2021

Ortadoğu Turizm Gazetesi

Yeni alınan kararlar ile ticari araç sürücüleri için psikoteknik test zorunluluğu 1 Temmuz itibari ile başlıyor. Psikoteknik raporu olmayanlar 1.181,00 TL ceza ödeyecek.

Ticari araç sürücülerini ilgilendiren psikoteknik değerlendirme raporu 1 Temmuz 2021 itibarıyla zorunlu hale geliyor. Psikoteknik test raporu ticari araç sürücülerinden kaynaklanan güvenlik risklerini en aza indirmeyi planlıyor. İki aşamalı bir test olan psikoteknik değerlendirme testinden geçemeyen sürücü riskli bir sürücü sayılacağı için 2 yıl süresince ticari amaçlı araç kullanmaktan men edilecek ve 2 yıl sonra tekrar teste girme hakkına sahip olacak.

Ticari sürücülerinin psikoteknik raporlarını psikoteknik yetkili merkezlerinden 30 Haziran 2021 tarihinde almaları gerekmektedir. 

1 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla psikoteknik  testine girmemiş veya test raporu yeterli düzeyde olmayan ticari araç sürücülerine 1.181 TL idari para cezası uygulanacaktır. Yorum Yaz
UYARI: Hakaret, küfür, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. * Yorumlar ile ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.